"לעצור את הזמן..." – ניתוח מתיחת פנים

מאת: מערכת נשית.נט

בסביבות גיל הארבעים אנו מתחילים לראות את השינוי שחל בעור הפנים: העור מאבד מהחיוניות שלו, מהגמישות הטבעית שלו, ומתחילים להיווצר בו קמטוטים וקמטים.
עבור חלק מהאוכלוסייה, השינוי של החל בעור הפנים הינו טבעי לגמרי ומהווה חלק בלתי נפרד מההתבגרות, בעוד שעבור אחרים, השינוי במראה הפנים אינו תואם את תחושתם הכללית הצעירה והם מעוניינים לעצור אותו או לפחות להאט אותו.

זהו בדיוק הרגע בו אנו מתחילים להשתמש ביתר שאת בקרמים נגד קמטים, קרמים המחליקים ומגמישים את עור הפנים וכאלו אשר מותחים אותו. השידה מתמלאת במגוון רחב של קרמים לכל איזור בפנים, מהעיניים ועד לצוואר, קרמים ליום וקרמים לילה, ונראה שאין לזה סוף.

באיזה שהוא שלב מגיעה התחושה כי למרות כל ההתמרחויות, הקמטים הקיימים אינם נעלמים וממשיכה היווצרות קמטים וקמטוטים חדשים. אז מתחילה המחשבה על טיפולים אגרסיביים יותר. כאן בדיוק נכנסים תחום האסתטיקה הרפואית והניתוחים הפלסטיים לתמונה.

כאשר המצב אינו חמור ומדובר בעיקר בקמטי הבעה, ניתן לעבור טיפולים אסתטיים "קלים" כדוגמת מילוי קמטים בחומרי מילוי טבעיים או בבוטוקס. כאשר הבעיה חריפה יותר ומערבת קמטים רוחביים אשר נובעים ישירות מהזדקנות העור וצניחתו, מומלץ לשקול לעבור ניתוח מתיחת פנים.

ניתוח מתיחת פנים כשמו כן הוא, מותח את עור הפנים, מעלים את הקמטים ומחזיר לפנים את המראה הצעיר והרענן. ניתוח זה מבוצע בכמה שיטות, לפי בקשתו של המטופל ומבנה עצמותיו, וניתן לשלב אותו עם פרוצדורות נוספות דוגמת הרמת גבות וניתוחי עפעפיים, אשר גם הם צונחים עם הזמן.

היווצרות קמטים על עור הפנים והתאמה לניתוח מתיחת פנים
קמטים על עור הפנים נוצרים באופן טבעי עם העלייה בגיל ועם החשיפה הממושכת לפגעי מזג האוויר ובעיקר לשמש. בנוסף הם נוצרים כאשר יש מחסור בחומרים החיוניים לגוף, חומרים אשר חשיבותם עולה לקראת גיל הארבעים, כאשר העור מתבגר ומאבד מהם באופן טבעי. תהליכים אלו בצירוף כוח המשיכה מביאים לפגיעה באלסטיות של העור, לאובדן שכבת שומן אשר מסתירה את הקמטים ובסופו של דבר להיווצרות אותם קמטי עומק.

גברים ונשים כאחד, אשר אינם מוכנים להשלים עם המראה המבוגר, יכולים לפנות לתחום הניתוחים הפלסטיים ולקבל מענה הולם להעלמת הקמטים. הניתוח מתאים כמעט לכל מי שמעוניין להעלים את הקמטים לאורך זמן ועבור מי שפרוצדורות כמילוי קמטים כבר אינן יעילות עבורו.
מידת ההצלחה של ניתוח מתיחת פנים תלוי רבות ברמת האלסטיות של העור אשר הולכת ופוחתת עם הגיל. על כן, מרבית המנותחים הינם בין הגילאים 40-55 אז רמת האלאסטיות של העור עדיין טובה, אך ישנם גם יוצאים מהכלל אשר עוברים את הניתוח בהצלחה גם בגיל 65.

תהליך ניתוח מתיחת פנים
הניתוח אורך בין שעתיים לארבע שעות, כתלות בשיטה בה משתמשים ובשאלה האם הפרוצדורה כוללת גם שילוב של ניתוח הרמת גבות וניתוח עפעפיים.

הטכניקה הנפוצה ביותר לביצוע הניתוח כוללת חיתוך עדין של העור מעל לקו השיער, באזור שבין הרקות ומטה, תחת תנוכי האוזניים וכלפי החלק האחורי של הראש והעורף. חיתוך זה אשר מוסווה בקו השיער משאיר צלקת כמעט בלתי ניראת. החיתוך מאפשר למנתח למתוח את עור הפנים לכיוון הרקות, האוזניים והצוואר ולהעלים את הקמטים. המתיחה אינה חזקה מידי והיא משאירה את הפנים עם מראה טבעי ויכולת הבעה. העור העודף שנמתח מוסר.

בסיום הניתוח, חובשים את הפנים בחבישה מיוחדת למשך יומיים אשר מקבעת את המצב החדש, מונעת זיהום ואינה מאפשרת לצלקת להיווצר.

החלמה ותוצאות
ההחלמה מהניתוח אינה נעימה, אך יחד עם זאת אינה נחשבת לבלתי נסבלת. ההחלמה כוללת תחושת אי נוחות, יובש בעור וכאבים באזור הפנים. בנוסף הפנים עשויות להיות נפוחות מעט, נפיחות אשר תרד בהדרגה תוך ימים. על מנת להגן על הפנים מומלץ שלא לעסוק בפעילות גופנית מאומצת ולא להיחשף לשמש לפחות חצי שנה מיום הניתוח.

לאחר שייעלמו כל התסמינים ניתן לראות את השינוי הגדול בפנים. העור יהיה חלק, עומק הקמטים מצומצם והמראה טבעי, צעיר ורענן. את הצלקת כמעט ולא ניתן לראות. רק לאחר חצי שנה יראו הפנים בתוצאתם הסופית, אך שווה לחכות. ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחד הניתוחים המוצלחים ביותר מבחינת תוצאות.

באדיבות: פורטל ניתוחים

חזרה ל"כתבות"מומלצים

עלינו

פורטל היופי נשית.נט שם לו למטרה להיות הפורטל בו תוכלי להתעדכן על חידושים בעולם היופי והטיפוח בצורה קלה וידידותית... המשך


אז מה חדש?

הרשמי לניוזלטר ותישארי מעודכנת

שם מלא :כתובת אימייל :
חיפוש באתר