כיצד תבחרי את הדיאטה המתאימה לך?

גברים מחליטים מהר (אם כי הם לא בהכרח מגיעים להחלטות הנכונות...). בנות המין היפה והחזק נוטות להתלבט, ולהתייעץ, ושוב להתחבט, ושוב להתייעץ – וכשמדובר בנושא כמו דיאטה סימני השאלה מתרבים: מהי צריכת הקלוריות היומית המומלצת? אילו מאכלים מזיקים לגוף? על אילו מרכיבים אסור לוותר גם במהלך דיאטה? האם דיאטה מהירה היא פתרון אפקטיבי? מה עושים אחרי לידה? ובכלל, באיזו דיאטה מבין שלל סוגי הדיאטות השונות והמשונות לבחור?

דיאטה שחיים איתה בשלום – ואף בכיף

הדיאטה הטובה ביותר היא דיאטה שהחיים איתה לא הופכים בלתי נסבלים, ושיש בה גם רגעי נחת קולינאריים. כל דיאטה אחרת נידונה לכישלון שכן יהיה קשה להתמיד בה לאורך זמן, וחמור מכך, היא משרה על שגרת היומיום קושי ותסכול, דבר שפוגע גם במראה החיצוני.

חשוב גם לזכור שבאופן כללי נשים מרזות לאט יותר מגברים, ושהן זקוקות לחלבונים, סידן, מגנזיום, ברזל וכמובן לוויטמינים השונים. מאכלים מומלצים באופן כללי הם קטניות, ירקות מכל הסוגים, אגוזים, טופו ופחמימות על בסיס קמח מלא – ומתוך אלה יש להרכיב (מומלץ בעזרת דיאטנית) תפריט דיאטה עם כמות קלוריות סבירה (ביחס לגוף האישה הספציפי).

סידן – ידידה הטוב של האישה

דיאטה שאין בה מספיק סידן עלולה לגבות מנשים מחיר יקר בהמשך הדרך. בגיל העמידה, וכחלק מתופעות גיל המעבר, לוקות נשים רבות באוסטיאופורוזיס (דלדול עצם) – וכתוצאה מכך חשופות מאוד לסכנה של שברים בעצמות. מחסור בסידן מגדיל את הסיכון, כך שכל דיאטה לנשים חייבת לכלול מספיק סידן (וגם ויטמין D, שחסרונו עלול להוביל אף הוא לפגיעה בעצמות).

לא להתפתות לדיאטה מהירה

דיאטה מהירה היא פיתוי גדול. הרצון להשיל קילוגרמים רבים בזמן קצר לפני אירוע שחשוב להיראות בו נהדר, או "סתם" כשמגיע הקיץ, מובן – אבל דיאטה מהירה עלולה לגבות מחיר יקר מהגוף, בעיקר אצל נשים שעלולות לסבול מהפרעות במחזור החודשי ומבעיות הורמונאליות אחרות.

דיאטה אחרי לידה

היריון ולידה הן חוויה אדירה, התינוק מספק נחת עצומה ורגעים מרגשים שאין דומים להם, אבל זוהי גם תקופה שמשנה את הגוף, לפעמים דרמטית, ונשים רבות מבקשות לחזור לגוף "הקודם" שלהן.
ראשית, לא בטוח שזוהי מטרה נכונה: החיים משתנים כל הזמן, וכמו שגבר בן 55 שמנסה להיראות כמו בן 30 נראה פתטי, כך גוף האישה משתנה אחרי היריון ולידה וצריך לקבל את זה ולא להתפתות לדיאטת "כסאח" (מה גם שבסופו של דבר התמורה שווה כל מחיר...)

דיאטה אחרי לידה צריכה להיות מתונה במיוחד (בפרט אם מניקים את התינוק – שזקוק לכל אבות המזון!), ובנוסף רצוי לשים דגש על מזונות עתירי ברזל (ש"נשאב" על ידי העובר ברחם ועל כן חסר בגוף האם) כגון פירות יבשים, קטניות ואגוזים שונים.

מתנות קטנות

דיאטה היא מתנה גדולה, אבל כדאי להוסיף לה "מתנות" קטנות אחת לזמן מה כדי לשפר את ההרגשה לאורך כל הדרך. צ'ופר קטן פעם בשבוע לא יזיק לדיאטה ואף יסייע לך להמשיך ולהתמיד בה לאורך זמן. בכלל, אחד המפתחות להצלחת דיאטה, כל דיאטה שתיבחרי, היא הרגשה טובה וזו נובעת גם מדרך ההתבוננות שלנו בגופנו. כדאי להתאמץ ולהסתכל לא רק על הקילוגרמים העודפים אלא גם על הדברים שאנו אוהבים בגופינו (מה גם שלפעמים גם ב- 2-3 ק"ג עודפים טמון יופי רב).

חזרה ל"כתבות"מומלצים

עלינו

פורטל היופי נשית.נט שם לו למטרה להיות הפורטל בו תוכלי להתעדכן על חידושים בעולם היופי והטיפוח בצורה קלה וידידותית... המשך


אז מה חדש?

הרשמי לניוזלטר ותישארי מעודכנת

שם מלא :כתובת אימייל :
חיפוש באתר